-2,3

Ainaži

Vasara šogad uzreiz nāks ar pirmo karstuma vilni

Publicēts: 16.05.2014

Nedēļas nogalē Latvijā ienāks vasara - šogad gandrīz mēnesi agrāk nekā ierasts.

Jau tuvākā nakts būs siltāka nekā aizvadītā, kad minimālā gaisa temperatūra Kurzemes ziemeļos bija pat 0...-3 grādi. Šonakt gaisa temperatūra nav gaidāma zemāka par +3...+8 grādiem. Arī dienas laikā Latvijas dienvidu rajonos termometra stabiņš jau sasniegs pat +25 grādu atzīmi.

No svētdienas Latvijā sāksies pirmais šīs vasaras karstuma vilnis, kad dienas laikā gaisa temperatūra daudzviet paaugstināsies līdz +27...+30 grādiem, un tas turpināsies līdz nākamās nedēļas vidum. Maksimālā gaisa temperatūra tiks novērotas Latvijas austrumu rajonos. Dienas gaitā nedaudz vēsāks būs piekrastes rajonos, jo ūdens temperatūra Baltijas jūrā un Rīgas līcī vēl ir zema, un, valdot lēnam vējam, pūtīs brīze. Arī naktīs nākamās nedēļas sākumā minimālā gaisa temperatūra gaidāma +12...+19 grādu robežās – šonedēļ tik silts ir tikai dienas laikā.

Šajā karstajā periodā gaisa masas mūsu reģionā būs gana mitras, lai veidotos pērkona negaisa mākoņi, kas nesīs gan lietusgāzes, gan arī gaidāma krusa un krasas vēja brāzmas. Pirmie negaisa mākoņi Latvijā veidosies jau svētdien, tomēr vislielākā to intensitāte gaidāma turpmākajās dienās.

Darba nedēļas izskaņā gaisa temperatūra jau nedaudz pazemināsies, arī lietusgāžu intensitāte mazināsies.

Ciklons, kas kopš nedēļas vidus Eiropas dienvidaustrumu un centrālajos rajonos nes intensīvas lietavas un stipru vēju, tuvākajās dienās jau pakāpeniski zaudēs savu spēku un uz mūsu reģionu atnesīs vasarīgi siltu laiku (Latvijas laiks=UTC+3 st.)