Šonedēļ sals mīsies ar atkusni, nedēļas vidū pastiprināsies vējš

Publicēts: 09.01.2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvojām līdz šim aukstākās šīs ziemas naktis un dienas. Naktī uz sestdienu gaisa temperatūra daudzviet pazeminājās līdz -15…-25°, bet valsts austrumos pat līdz -30…-31°.

Svētdienas gaitā varējām sajust gaisa temperatūras paaugstināšanos un arī jaunās darba nedēļas pirmajā dienā līdz ar mērenu dienvidu puses vēju Latvijā turpinās ieplūst relatīvi siltāks gaiss: gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz 0…-5°, bet piekrastē pat līdz -1…+4°.  Tomēr otrdien sinoptiskā situācija mainīsies - atmosfēras spiediens īslaicīgi paaugstināsies un Latvijā no jauna ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss - maksimālā gaisa temperatūra būs +1…-7° robežās, bet dienas gaitā tā pazemināsies.

           Aukstākā nakts nākamajā nedēļā būs nakts uz trešdienu, kad gaiss atdzisīs līdz -3…-12°. Trešdien, saistībā ar dziļu un aktīvu ciklonu virs Skandināvijas dienvidiem, Latvijā jūtami pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas daudzviet brāzmās sasniegs 15-18 m/s, bet daļā piekrastes rajonu pat 20-22 m/s. Atlikušajās nedēļas dienās laika apstākļi nostabilizēsies - vējš pakāpeniski pierims, gaisa temperatūra naktīs pieturēsies -2…-9° robežās, bet dienā gaidāmi +2...-4°. Nedēļas pirmajā pusē nokrišņi gaidāmi vien vietām Latvijā, turklāt nokrišņu daudzums būs neliels, tomēr, sākot no nakts uz ceturtdienu, laiks atkal kļūs nokrišņiem bagātāks - vietām, galvenokārt austrumu rajonos, palielināsies arī sniega segas biezums.

1. attēls. LVĢMC laika prognoze Ventspilij no 09.01. līdz 15.01.