-2,3

Ainaži

Piektdien Latvijā gaidāma pirmā šī rudens vētra

Publicēts: 04.10.2012

Kā jau prognozējām nedēļas sākumā, šīs nedēļas izskaņā Latvijā gaidāma pirmā rudens vētra. To apstiprina arī jaunākās prognozes. Šodien dienas gaitā virs Vācijas ziemeļu rajoniem sāks veidoties jauns ciklons, kas, pieņemoties spēkā, ātri virzīsies uz ziemeļaustrumiem pāri Baltijas jūras centrālajai daļai uz Somiju.

Vēja pastiprināšanās Latvijā ir tiek prognozēta piektdien no rīta un dienā. No rīta jūras piekrastē dienvidu puses vējam strauji iegriežoties no ziemeļrietumiem vēja brāzmas gaidāmas līdz 20-23 m/s, pastāv augsta varbūtība, ka tiks sasniegts arī stipras vētras spēks 25 m/s. Dienas vidū vētras spēka vēja brāzmas gaidāmas arī līča piekrastē un galvaspilsētā, jo tā ir ļoti pakļauta ziemeļrietumu puses vējiem, kas var brīvi ieskrieties pāri līča akvatorijai. No piekrastes tālākos reģionos vēja brāzmas tiek prognozētas ar spēku līdz 20 m/s – rietumu rajonos no rīta un priekšpusdienā, valsts centrālajos rajonos priekšpusdienā un dienas vidū. Latvijas austrumu rajonos vēja brāzmas nepārsniegs 15-18 m/s.

LVĢMC prognozētās maksimālās vēja brāzmas, m/s (Latvijas laiks = UTC +3 st.)

Jaunākās prognozes uzrāda, ka piektdien vakarpusē virs Zviedrijas dienvidu rajoniem un Dānijas sāks veidoties vēl viens jauns ciklons, kurš ātri pārvietosies uz austrumiem pāri Baltijas jūrai, Latvijas dienvidu rajoniem un Lietuvas ziemeļu rajoniem. Šī ciklona izraisītās stiprās vēja brāzmas visvairāk skars Latvijas dienvidu rajonus – patreizējās prognozes liecina, ka tieši Kurzemes un Zemgales dienvidos, kā arī Latgalē var tikt novērotas vētras spēka vēja brāzmas.

Stiprais ziemeļrietumu vējš izraisīs arī ūdens līmeņa celšanos piekrastes rajonos, tomēr nozīmīgu applūšanu neprognozējam, jo sākotnējais ūdens līmenis ir zems.

LVĢMC sinoptiķi sekos laika apstākļiem, brīdinājumi un jaunākā informācija būs pieejama gan www.meteo.lv, gan arī mūsu Twitter kontā https://twitter.com/VSIA_LVGMC.