-2,3

Ainaži

Naktī uz sestdienu Latvijā vējš brāzmās atkal sasniegs 20-23 m/s

Publicēts: 05.10.2012

Aizvadītajā naktī ciklons no Vācijas ziemeļu rajoniem pāri Baltijas jūrai gar Latvijas piekrasti virzījās uz ziemeļaustrumiem. Latvijā vējš sāka pastiprināties nakts otrajā pusē, kad tas piekrastes rajonos brāzmās pārsniedza 15 m/s, no rīta sasniedzot 20-22 m/s. Rīgā priekšpusdienā vēja brāzmas sasniedza 19 m/s. Dienas vidū vējš pastiprinās arī Latvijas austrumos – Vidzemē un Latgalē, līdz plkst. 12:00 visstiprākās brāzmas fiksētas Rēzeknē – 18 m/s. Pēcpusdienā un vakarā vējš pakāpeniski pierims.

Aizvadītajā naktī jūras piekrastē arī stipri lija – nokrišņu daudzums Rucavā sasniedza 20 mm, Liepājā 19 mm, Ventspilī 15 mm.

Piektdien vakarā un nakts sākumā virs Latvijas debesis īslaicīgi skaidrosies un nokrišņi mitēsies, tomēr no Dānijas uz austrumiem ļoti ātri virzīsies jauns ciklons, kura centrs nakts un rīta stundās šķērsos Latvijas dienvidu rajonus. Šis ciklons naktī uz sestdienu nesīs vēl ievērojamāku vēja pastiprināšanos, tomēr visspēcīgākās vēja brāzmas skars Polijas ziemeļu rajonus, Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Lietuvu. Lietuvas sinoptiķi prognozē, ka valsts rietumu daļā gaidāmas vēja brāzmas 28-32 m/s.

Latvijā nakts otrajā pusē un no rīta vēja brāzmas 20-23 m/s gaidāmas valsts dienvidu rajonos.

LVĢMC prognozētās maksimālās vēja brāzmas naktī uz sestdienu, 6. oktobri (Latvijas laiks = UTC + 3 st.)

Arī nākamajā naktī vietām Latvijā gaidāms stiprs lietus, tas galvenokārt skars jūras piekrasti un valsts dienvidaustrumu rajonus. Sestdien dienā pa laikam vēl līs, tomēr nokrišņi vairs nebūs stipri. Lietus mākoņi Latviju pārstaigās arī svētdien, vairāk līs Kurzemē Baltijas jūras piekrastē un Vidzemē Rīgas līča piekrastē; brāzmainais vējš būs jau pierims, bet gaiss gan neiesils vairāk par +10...+13 grādiem.

LVĢMC sinoptiķi sekos laika apstākļu izmaiņām, brīdinājumi un jaunākā informācija būs pieejama gan www.meteo.lv, gan arī mūsu Twitter kontā https://twitter.com/VSIA_LVGMC.