Nākamajā nedēļā austrumu un centrālajos rajonos pieturēsies sals, bet jūras piekrastē iespējami atkušņi

Publicēts: 06.01.2017

Šodien neliels sniegs gaidāms vien atsevišķās vietās Latvijas rietumos, citviet bez ievērojamiem nokrišņiem. Dienas laikā atsevišķos rajonos debesis skaidrosies un starp mākoņiem uzspīdēs saule. Pagājušajā naktī gaiss atdzisa no -9° Ventspilī, līdz -23° Rēzeknē.

Sestdienas naktī debesi skaidrosies, pūtīs lēns vējš un nokrišņi nav gaidāmi. Vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, gaiss pastiprināti atdzisīs, un austrumu rajonos gaidāms stiprs sals: gaisa temperatūra pazemināsies līdz -23…-28° (sk. att.), piekrastes rajonos gaisa temperatūra būs krietni augstāka: -9…-14°. Sestdien dienā un svētdien pāri Latvijai virzīsies atmosfēras fronte nesot snigšanu daudzviet Latvijā, bet Kurzemē sestdien pastāv pat neliela stipra sniega varbūtība. Dienā jūras piekrastē gaisa temperatūra paaugstināsies virs nulles.

1.att. Prognozētā minimālā gaisa temperatūra Latvijā  07.01.2017. naktī

Darba nedēļas sākumā vējš iegriezīsies no dienvidu puses. Tas nesīs siltākas gaisa masas un gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā paaugstināsies. Darba nedēļas lielāko daļu būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien ceturtdien un piektdien pāri Latvijai virzīsies nokrišņu zona nesot nelielu sniegu, bet piekrastē iespējams arī slapjš sniegs un apledojums. Vējš būs lēns līdz mērens, vien ceturtdien piekrastes rajonos tas būs brāzmains. Negatīvas gaisa temperatūras visu diennakti pieturēsies austrumu rajonos, bet nedēļas gaitā jūras piekrastē gaidāmi nelieli atkušņi.