Darba nedēļas sākums būs lietains, bet turpmāk nokrišņi mitēsies un laiks atkal kļūs siltāks

Publicēts: 15.05.2017

Šodien laika apstākļus noteiks zema spiediena ieplaka un virs Latvijas veidosies gubu-lietus mākoņi, līdz ar to daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, vietām, galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos, ducinās arī pērkons. Lokāli pērkona lietusgāzes būs intensīvas, to laikā jūtami pastiprināsies vējš, iespējama arī krusa. Maksimālā gaisa temperatūra šodien gaidāma +17…+22 grādu intervālā, bet vien vietām piekrastē diena būs nedaudz vēsāka: +12…+17 grādi.

Turpmākajās dienās virs Baltijas jūras reģiona atkal sāks pastiprināsies augsta spiediena apgabals, un šī brīža prognozes liecina, ka darba nedēļas laikā būtiski nokrišņi Latvijā vairs nav gaidāmi, vien atsevišķos rajonos iespējams neliels lietus. Vējš nedēļas lielāko daļu būs lēns līdz mērens.

Otrdien un trešdien gaisa temperatūra gaidāma salīdzinoši zemāka nekā aizvadītajā nedēļas nogalē: gaiss dienas laikā iesils vien līdz  +9…+15 grādiem, naktīs dažviet iespējama arī salna: 0…-2 grādi. Tomēr nedēļas vidū Latvijā atkal sāks ieplūst siltāks gaiss, līdz ar to maksimālā gaisa temperatūra dienā pakāpeniski paaugstināsies - nedēļas beigās termometra stabiņš dienas laikā atsevišķos rajonos sasniegs pat +20…+25 grādus.

  1. att. Maksimālās gaisa temperatūras prognoze 20.05.17.