-2,3

Ainaži

Stiprs sniegs Latvijā aizvadītajā naktī

Publicēts: 10.01.2013

Aizvadītajā naktī virs Baltijas jūras dienvidu daļas izveidojās ciklons, kas šodien virzīsies uz Lietuvu, Latvijā laika apstākļus nosaka tā ziemeļu mala.

Gandrīz visā Latvijā, izņemot galējos dienvidaustrumu rajonus, šonakt sniga, vietām sniega segas pieaugums sasniedza 5-7 cm – Vidzemes ziemeļrietumu daļā, Rīgas apkārtnē, arī Kurzemē.

Visbiezākā sniega sega vēl aizvien ir Vidzemē, jo te vēl nebija pavisam izkusis sniegs gadumijas atkušņu laikā: Alūksnē – 19 cm, Zosēnos 14 cm, bet Lubānā 9 cm. Zemgalē sniega segas biezums ir 3-7 cm, Kurzemē 2-7 cm, bet Latgalē 0-4 cm.

Latvijā turpinās ilgstoši snigt:

  • gan šodien dienas laikā, līdz ar to vakarā sniega segas biezums atsevišķos rajonos būs palielinājies par 14-17 cm,
  • gan arī vēl naktī uz piektdienu, 11. janvāri, kad no jauna daudzviet sniega segas biezums pieaugs par 6-10 cm.
  • Arī piektdien dienas laikā sniega mākoņi vēl no Latvijas nebūs atkāpušies, tomēr snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies un ievērojams sniega segas biezuma pieaugums vairs nav gaidāms.

Pavisam snigšana Latvijā mitēsies sestdien. Svētdiena un pirmdiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Spēkā būs pieņēmies sals, gandrīz visā Latvijā naktīs termometra stabiņš noslīdēs zem -10 grādu atzīmēs vietām sasniedzot pat -15...-19 grādus. Arī dienas laikā sals pieturēsies -7...-12 grādu robežās.