-2,3

Ainaži

Laika apstākļi 2013. gada jūlija 2. dekādē

Publicēts: 22.07.2013

Jūlija otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir 0,7 grādus virs normas. Perioda pirmajā pusē gaisa temperatūra bija 1-2 grādus virs normas, dienā teritorijas lielākajā daļā sasniedzot +20...+27 grādus. Par dažiem grādiem vēsāks bija jūras piekrastes teritorijās. Dekādes otrajā pusē temperatūra pazeminājās līdz normai, bet 19. un 20. jūlijā noslīdēja 1-2 grādus zem tās. Dzestrāko laiku vairāk izjutām dienā, kad  debesis pārsvarā klāja mākoņi, lija, pakāpeniski iegriezās no ziemeļu puses un pastiprinājās vējš.

Lai gan kopējais Latvijā dekādes nokrišņu daudzums atbilda normai, teritoriāli un arī dekādes gaitā tas bija mainīgs. Līdz 17. jūlijam Valsts lielākajā daļā nokrišņu bija maz, vietām Austrumlatvijā kaut cik jūtami lietus nebija lijis jau vairākas nedēļas. 12.-14. jūlijā intensīvu nokrišņu zona skāra pašus Latgales dienvidaustrumus – Daugavpilī šajās trijās dienās nolijušais nokrišņu daudzums bija 92% no visa mēneša nokrišņu normas.

Visā Latvijā dažādas intensitātes nokrišņi atgriezās dekādes pēdējās dienās. Visvairāk un visintensīvāk lija Latvijas centrālajos un dienvidaustrumu rajonos. Rīgā 19. jūlijā vienas stundas laikā nolija pusei no dekādes nokrišņu normas līdzvērtīgs nokrišņu daudzums, Alūksnē, Līvānu novada Sīļos un Krāslavas novada Piedrūjā 19. un 20. jūlija nokrišņu daudzums bija līdzvērtīgs visas dekādes nokrišņu normai.

Daudzviet dekādes pēdējās dienās bija arī pērkona negaiss, bet vējš brāzmās sasniedza 15-19 m/s.