-2,3

Ainaži

Aizvadītajā diennaktī Latvijā stipri puteņoja

Publicēts: 16.12.2012

Virs Latvijas atrodas pārejas zona starp ciklonu rietumos un anticiklonu austrumos (skat. zemāk pievienoto NOAA satelīta attēlu), līdz ar to aizvadītajā diennaktī laiks bija vējains, un, teritoriju šķērsojot plašai nokrišņu zonai, daudzviet sniga un stipri putināja.

Vakar, 15. decembrī, jau no agra rīta spēkā pieņēmās dienvidaustrumu vējš, kas daudzviet brāzmās pastiprinājās līdz 15-18 m/s, vietām Kurzemē sasniedzot vētras spēku: Stendē - 21 m/s, bet Kolkā pat 24 m/s. Brāzmainā vēja un snigšanas ietekmē stipri putināja, pasliktinājās redzamība (Dobelē līdz 200 m), un uz ceļiem veidojās sniega sanesumi. Sniegputeņa laikā spēcīgā vēja dēļ dažviet sniega segas biezums ievērojami samazinājās (Kuldīgā un Daugavpilī vakar dienas laikā sniega segas biezums saruka pat par 6 cm), savukārt citviet - ievērojami palielinājās: Ainažos vakar dienas laikā sniega segas biezums pieauga par 15 cm.

Spēcīgā dienvidaustrumu vēja ietekmē Latvijas piekrastē būtiski pazeminājās ūdens līmenis: Baltijas jūras piekrastē līdz -41…-42 cm atzīmei, savukārt līča piekrastē (tajā skaitā arī  Andrejostā un Daugavgrīvā) līdz -70…-76 cm atzīmei.  

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī šodien un nākamajā diennaktī: pūtīs brāzmains (līdz 15-19 m/s) dienvidaustrumu vējš, turpinās snigt un puteņot. Savukārt rīt dienā vējš pakāpeniski pierims, pastiprināsies anticiklona ietekme, un, sākot no austrumiem, spēkā pieņemsies sals.   

NOAA satelīta attēls plkst. 08:24 UTC