Ūdens līmenis Daugavā pakāpeniski pazeminās, citās Latvijas upēs svārstās

Publicēts: 13.03.2017

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Daugavā posmā Zapadnaja Dvina – Veļiža svārstījās, pie Suražas pazeminājās par 49 cm, posmā Vitebska – Krāslava paaugstinājās par 1-14 cm, savukārt posmā Daugavpils – Pļaviņas pazeminājās par 3-31 cm. Stundas laikā Daugavā ūdens līmenis pazeminās par 1 cm.

Daugavas baseina upēs ūdens līmenis galvenokārt paaugstinājās: Dubnā par 8-17 cm, Ošā par 15 cm, Aiviekstē par 10-18 cm, Ogrē par 4-7 cm, Lielajā Juglā par 5 cm un Mazajā Juglā par 7 cm. Gaujā un Salacā, kā arī to baseinu upēs novērotas ūdens līmeņa svārstības. Lielupē ūdens līmenis paaugstinājās par 3-23 cm, arī Lielupes baseina upēs pārsvarā ūdens līmenis paaugstinājās. Ventā ūdens līmenis paaugstinājās par 6-17 cm. Ventas baseina upēs, kā arī Baltijas jūras piekrastes mazajās upēs novērotas ūdens līmeņa svārstības ar tendenci pazemināties.  

Daugavā pie Vaikuļāniem, Aiviekstē pie Lubānas un Aiviekstes HES pārsniegts palieņu applūšanas līmenis. Joprojām saglabājas augsts ūdens līmenis pie Pļaviņām, bet pie Zeļķiem joprojām pārsniegts palienes applūšanas līmenis.

Daugavā Krievijas teritorijā pie Zapadnaja Dvinas joprojām ir ledus sega, pie Veļižas (Krievija) novērota ledus sakustēšanās, bet pie Suražas un Polockas brīvs, posmā Vitebska-Ulla reta ledus iešana. Daugavā Latvijas teritorijā posmā Piedruja-Vaikuļāni paliku piesalas un reta ledus iešana. Pie Zeļķiem šorīt reta ledus iešana un ledus krautņi upes krastos, bet pie Pļaviņām saglabājas ledus sastrēgums, tā gals pakāpeniski tiek noskalots.

Tuvākajās dienās gaidāms, ka Daugavā ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies, tomēr atsevišķos posmos iespējamas ūdens līmeņa svārstības. Posmā Jēkabpils-Pļaviņas ūdens līmenis strauji var svārstīties, ja sakustēsies ledus sastrēgums pie Pļaviņām. Pārējās Latvijas upēs gaidāmas ūdens līmeņa svārstības.

Atrasties uz ledus vai ledus sastrēguma ir bīstami!

  1. attēls Reta ledus iešana un ledus krautņi Daugavā pie Jēkabpils 2017. gada 13. martā