Latvijas upēs ūdens ūdens līmenis pazeminās

Publicēts: 10.05.2017

Latvijas upēs turpina pakāpeniski pazemināties ūdens līmenis, tikai atsevišķos upju posmos novērotas ūdens līmeņa svārstības. Ūdens līmenis Daugavā posmā Zapadnaja Dvina – Polocka turpina pazemināties kopš pirmajām maija dienām, savukārt posmā Verhņedvinska- Zeļķi kopš 4. maija, tas pazeminājies par 42-148 cm. Diennakts laikā ūdens līmenis pazeminājās par 4-30 cm. Arī Daugavas baseina upēs ūdens līmenis galvenokārt pazeminās kopš maijā pirmajām dienām. Ūdens līmenis pazeminājās aizvadītās diennakts laikā Gaujā par 1-7 cm, savukārt kopš 1. maija posmā Valmiera-Sigulda par 65-74 cm. Aizvadītās diennakts laikā ūdens līmenis pazeminājās Gaujas baseina upēs par 1-11 cm, Salacā un tās pietekās par 1-5 cm. Lielupē posmā Mežotne-Jelgava ūdens līmenis pazeminājās par 1-4 cm, savukārt posmā Kalnciems-Sloka novērojamas ūdens līmeņa svārstības. Lielupes baseina upēs galvenokārt ūdens līmeņa svārstības. Ventā pie Vārdavas un Vendzavas ūdens līmenis pazeminājās par 2 cm un 12 cm, bet pie Kuldīgas pazeminājās par 4 cm. Citās Kurzemes upēs galvenokārt novērotas ūdens līmeņa svārstības, atsevišķos upju posmos ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Šorīt ūdens temperatūra Latgales upēs bija 7-11°C, Vidzemes upēs 5-10°C, Zemgales upēs 7-12°C un Kurzemes upēs 6-11°C robežās. Ūdens temperatūra Latvijas ezeros bija 7-9°C robežās.

Tuvākajā diennaktī Daugavā un pārējās Latvijas upēs ūdens līmenis turpinās pazemināties, atsevišķos upju posmos ūdens līmeņa svārstības.

1. attēls Irbe pie Vičakiem 2017. gada 10. maijā